Biofeedback Tarnobrzeg

Biofeedback co to jest ?

Terapia Biofeedback została opracowana przez naukowców w USA w latach `80 XX wieku. Dzisiaj dzięki swoim sukcesom staje się coraz bardziej popularna na wszystkich kontynentach.

Biofeedback to innowacyjna terapia mająca na celu poprawę funkcjonowania człowieka. Uczy efektywniej zarządzać pracą własnego mózgu i innymi reakcjami fizjologicznymi.

Umiejętność kontrolowania układu nerwowego owocuje doskonalszą koncentracją i lepszym samopoczuciem.

Terapia biofeedback jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.

Efektywność metody BIOFEEDBACK potwierdzona naukowo.

Skuteczność treningów mózgu wielokrotnie potwierdzono w wielu ośrodkach badawczo – naukowych na całym świecie. Treningi biofeedback z powodzeniem znajdują zastosowanie w redukcji objawów ADHD, zespołu Aspergera, dysleksji, zaburzeń koncentracji i uwagi, zaburzeń nastroju, nadużywania substancji uzależniających, zespołu stresu pourazowego, udarów mózgu oraz tików ruchowych i epilepsji. Terapia biofeedback w połączeniu z treningiem relaksacyjnym jest również coraz częściej doceniana przez osoby żyjące w ciągłym stresie, pośpiechu. Uczestnicy badań deklarowali, że dzięki treningom biofeedback są spokojniejsi, lepiej zasypiają, mają lepsze samopoczucie, co przekłada się na ich efektywniejsze funkcjonowanie społeczne i zawodowe.

Jak wygląda trening mózgu?

Treningi polegają na kontrolowaniu przebiegu gry komputerowej przy pomocy własnego mózgu. Informacja o pracy mózgu rejestrowana jest przez niewielki sensor umieszczony na głowie Klienta. Następnie informacja ta przesyłana jest do komputera i wyświetlana na ekranie monitora. Klient ma zatem możliwość obserwowania pracy własnego mózgu i jego trenowania. Trening mózgu polega na starowaniu grą komputerową – bez używania klawiatury i myszki. Osoba na bieżąco otrzymuje informację (feedback) zwrotną o pracy własnego mózgu (bio) – jeśli jego praca spełnia odpowiednie parametry funkcjonalne, ustalone przez neuroterapeutę, gra komputerowa postępuje.

Trening mózgu zamiast leków?

W porównaniu z metodami farmakologicznymi, treningi biofeedback nie wywołują efektów ubocznych. Dodatkowo, podczas gdy działanie jest krótkotrwałe i pojawia się konieczność sięgnięcia po jego kolejną dawkę, efekt treningu biofeedback daje efekt długotrwały, ponieważ opiera się na wykształceniu (wytrenowaniu) odpowiednich wzorców pracy mózgu.

Dla kogo opracowano terapię BIOFEEDBACK?

Metoda Biofeedback przeznaczona jest dla osób pragnących zwiększyć efektywność pracy swojego mózgu. Korzystają z niej dzieci mające problemy w nauce, młodzież przygotowująca się do ważnych egzaminów na studia oraz dorośli, którzy w trosce o własne zdrowie chcą nauczyć się szybko i efektywnie relaksować i poprawić swoją koncentrację.

Już od kwietnia gabinet terapii BIOFEEDBACK w Tarnobrzegu

już dziś pobierz i wydrukuj kupon na pierwszą, darmową wizytę

i umów się 504 – 228 – 024

kupon 1