17
kwi-2017

Głosowanie !!!

aktualności   /  

GratulujĘ inicjatywy stow. PIKAJRO i namawiam do głosowania ! 

Dzięki temu projektowi możemy ożywić przestrzeń nad Wisłą

Tarnobrzeg ma szansę zdobyć pieniądze z programu Lechstarter na realizację projektu na nową przestrzeń miejską, gdzie stawka wynosi 50 tysięcy złotych. Stowarzyszenie PIKAJRO zgłosiło bowiem projekt pod nazwą „Chcieć to móc – spotkajmy się razem”.

Na projekt można głosować codziennie do 8 maja za pośrednictwem serwisu

kliknij i oddaj swój głos !

O CO WALCZYMY

W ramach projektu nad Wisłą ma zostać stworzone miejsce wzajemnej integracji i aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Miejsce, gdzie będą organizowane różnego rodzaju wyprawy oraz imprezy kulturalno-sportowe. Planowany jest zakup 10 kajaków, 20 kamizelek asekuracyjnych, 20 wioseł, przyczepę do transportu kajaków, 10 rowerów miejskich, garaż, altanę grillową z ławkami i stołami, ogrodzenie oraz toi-toi.

– W Tarnobrzegu brakuje przedsięwzięć i miejsc dedykowanych dorosłym. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie takie osoby będą mogły zintegrować się ze sobą, nawiązać nowe znajomości, odpocząć, przeżyć niezapomniane wrażenia. Z prognoz demograf. wynika,że problem starzenia się społeczeństwa będzie narastał. Obecnie osoby starsze w porównaniu do innych grup wiekowych w ograniczonym stopniu angażują się w działalność społeczną. Przyczyny tego są złożone, a często wynikają z braku oferty dla ludzi starszych, która umożliwi aktywne spędzanie czasu wolnego. Skutkiem tego jest poczucie ich osamotnienia i wykluczenia z życia społecznego.

Jednym z czynników, który pomaga przejść pogodnie ten etap życia jest aktywność fizyczna i bycie członkiem zbiorowości. Dlatego wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom chcemy stworzyć na terenach nadwiślańskich miejsce rekreacyjno sportowe, gdzie będą odbywały się różne pikniki,grille,ogniska, warsztaty, spotkania biesiadne, potańcówki,wyprawy kajakowe i rowerowe – opisuje swój projekt Stowarzyszenie PIKAJRO

GŁOSOWANIE

Z pośród wszystkich złożonych projektów, ubiegających się o tzw. “mały grant” w wysokości 50 tysięcy zł wygra pięć projektów, które mają największą liczbę głosów. Projekt “Chcieć to móc” zajmuje obecnie czwarte miejsce.

cyt. nadwisla24

Share this post:

Comments are closed.

Archives

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec