16
sty-2016

Biofeedback co to jest ? Gabinet w Tarnobrzegu

aktualności   /  

 

W kwietniu 2017 r. mija pierwszy rok funkcjonowania Gabinetu Terapii Biofeedback w Tarnobrzegu przy stow. ESTEKA. Nim pierwsza osoba usiadła na fotelu i odbyła trening to wyremontowaliśmy pomieszczenie, zakupiliśmy wysokiej klasy aparaturę oraz uzyskaliśmy niezbędne certyfikaty. Początki funkcjonowania Gabinetu to wytężona praca promocyjno – informacyjna i oczekiwanie na Was z naszą terapeutyczną ofertą. Dziś możemy powiedzieć, że z naszego Gabinetu skorzystało, w pierwszym roku, ponad 70 osób. Przeprowadziliśmy 100 treningów finansowanych przez Urząd Województwa Podkarpackiego i właśnie rozpoczynamy realizację projektu dofinansowanego przez PFRON na 540 zajęć, który obejmuje zasięgiem trzy województwa. Trzymajcie dalej kciuki i zapraszamy na pierwszą wizytę GRATIS !

Biofeedback co to jest ?

Metoda Biofeedback została opracowana przez naukowców w USA w latach `80 XX wieku. Dzisiaj dzięki swoim sukcesom staje się coraz bardziej popularna na wszystkich kontynentach.

Biofeedback to innowacyjna metoda mająca na celu poprawę funkcjonowania człowieka. Uczy efektywniej zarządzać pracą własnego mózgu i innymi reakcjami fizjologicznymi.

Umiejętność kontrolowania układu nerwowego owocuje doskonalszą koncentracją i lepszym samopoczuciem.

Metoda biofeedback jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.

Efektywność metody BIOFEEDBACK potwierdzona naukowo.

Skuteczność treningów mózgu wielokrotnie potwierdzono w wielu ośrodkach badawczo – naukowych na całym świecie. Treningi biofeedback z powodzeniem znajdują zastosowanie w redukcji objawów ADHD, zespołu Aspergera, dysleksji, zaburzeń koncentracji i uwagi, zaburzeń nastroju, nadużywania substancji uzależniających, zespołu stresu pourazowego, udarów mózgu oraz tików ruchowych i epilepsji. Metoda biofeedback w połączeniu z treningiem relaksacyjnym jest również coraz częściej doceniana przez osoby żyjące w ciągłym stresie, pośpiechu. Uczestnicy badań deklarowali, że dzięki treningom biofeedback są spokojniejsi, lepiej zasypiają, mają lepsze samopoczucie, co przekłada się na ich efektywniejsze funkcjonowanie społeczne i zawodowe.

Jak wygląda trening mózgu?

Treningi polegają na kontrolowaniu przebiegu gry komputerowej przy pomocy własnego mózgu. Informacja o pracy mózgu rejestrowana jest przez niewielki sensor umieszczony na głowie Klienta. Następnie informacja ta przesyłana jest do komputera i wyświetlana na ekranie monitora. Klient ma zatem możliwość obserwowania pracy własnego mózgu i jego trenowania. Trening mózgu polega na starowaniu grą komputerową – bez używania klawiatury i myszki. Osoba na bieżąco otrzymuje informację (feedback) zwrotną o pracy własnego mózgu (bio) – jeśli jego praca spełnia odpowiednie parametry funkcjonalne, ustalone przez neuroterapeutę, gra komputerowa postępuje.

Trening mózgu zamiast leków?

W porównaniu z metodami farmakologicznymi, treningi biofeedback nie wywołują efektów ubocznych. Dodatkowo, podczas gdy działanie jest krótkotrwałe i pojawia się konieczność sięgnięcia po jego kolejną dawkę, efekt treningu biofeedback daje efekt długotrwały, ponieważ opiera się na wykształceniu (wytrenowaniu) odpowiednich wzorców pracy mózgu.

Dla kogo opracowano metodę BIOFEEDBACK?

Metoda Biofeedback przeznaczona jest dla osób pragnących zwiększyć efektywność pracy swojego mózgu. Korzystają z niej dzieci mające problemy w nauce, młodzież przygotowująca się do ważnych egzaminów na studia oraz dorośli, którzy w trosce o własne zdrowie chcą nauczyć się szybko i efektywnie relaksować i poprawić swoją koncentrację.

Już od kwietnia 2016 r. gabinet terapii BIOFEEDBACK przy stowarzyszeniu ESTEKA

ul. 11 – go Listopada 8a Tarnobrzeg

już dziś pobierz i wydrukuj kupon na pierwszą, darmową wizytę

certyfikat kupon 1 bio1 bio2

Share this post:

Comments are closed.

Archives

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec